Çocuklar İçin Başvuran Aile ile Görüşmeler

Çocuk, ailesi tarafından hangi konu ile gelirse gelsin, konu ile ilgili bilgilerden sonra velilerinin soy ağaçlarını birlikte ön çalışmalamız fayda sağlamaktadır. Aile Konstelasyonu hakkında hiçbir şey duymamış ve sonrasında psikoterapi ve benzeri destek alabileceği ihtimali hakkında bilgi vermemiz önem taşır. Ailelerin, çocuklarının bilinçaltında nelerin etki bıraktığı, örneğin  nasıl dışlanmış kişilerin veya durumların yerini onların alabileceğini veya çocukların ailede çözülmemiş sorunlara nasıl adım atacaklarını ve unutulmuş üyeleri veya durumları nasıl geri getireceklerini anlamak için zamana ihtiyaçları vardır. Konstelasyon çalışmas,ı aile ile sohbetlerimiz, çocukla uygun ortam görüşmelerimizden sonra ve çocuk olmadan düzenlenecektir.

30 yıldan fazla sürede çocuklarla eğitim müfredatı içinde ve sosyal, psikolojik destek gerektiğinde yakın pedagojik ilişkiler, oyunlar, yaratıcı drama uygulamaları ve psikolojik danışma ve rehberlik birimi ile ekip oluşturmamız, konstelasyon çalışmalarıma da zemin oluşturmuştur.

Konstelasyon çalışmalarının küçük çocuklarla yüz yüze yapılması doğru değildir. Bu alanda çocuk gelişimi uzmanı ve oyun terapisti ile iş birliği yapılabilir.

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için bizi arayabilirsiniz.