Hayatın Işıkları

Sizden Gelen Sorular

“Tedavi gördüğüm psikolojik bir hastalığım varsa Konstelasyon atölyesine gelebilir miyim?”
Evet, elbette ancak destek için yanınızda lisanslı bir terapistin olmasını isteyebilirsiniz, eğer katılamayacaklarsa veya sizinle gelmelerine gerek olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bir çalışmaya gelmeden önce onlara danışın. Lütfen bir çalışmaya katılmadan önce kişisel durumunuzu özel bir şekilde görüşmek için bizi aramaktan çekinmeyin.
"Aile üyelerim hayatta olmasalar bile bir Konstelasyon Dizimi yapmak mümkün mü?"
Evet, vefat edenler hala dinamiğin çok önemli bir parçalarıdır. Gurupla çalışmalarda gurubun üyeleri ailenizin üyelerini temsil edeceklerdir. Konstelasyon çalışmaları ruh düzeyinde çalışılır.
“Aile içi karışıklıkların işlediğini nasıl anlarsınız? Birinin bir Dizim çalışmasından fayda göreceğini gösteren karakteristik işaretler var mıdır?”
Geçmişten bitmemiş durumlar, sonraki ilişkilerde dürtüsel uygunsuz eylemler ve uygunsuz yoğun duygular şeklinde kendilerini ifade eder. Bir kişi, mevcut durumla anlaşılmayan olağandışı duygular veya davranışlar sergilediğinde, bir tür sistematik karışıklık olduğundan şüphelenebilirsiniz.
“Ciddi ya da uzun süreli bir hastalığım varsa Aile Konstelasyonları bana nasıl yardımcı olabilir?”
Seanslar, bir hastalığın daha doğrusu semptomların ardındaki derin dinamiğe bakarak bunun sistemik bir sorundan gelip gelmediğini araştırma olanağına izin verebilir. Duygusal stresler hakkında çok şey ortaya çıkarabilir ve büyük bir destek sağlayabilir.
“Evlatlık olduğum için gerçek ebeveynlerimi tanımıyorum, hala bir Konstelasyon yapabilir miyim?”
Konstelasyon çalışması kesinlikle kim olduğunuzun kökleriyle temasa geçmenize yardımcı olacak ve ailenizi tanımadığınız için hissedebileceğiniz boşlukları gidermek için size bir alan açacaktır.
"Şu sıralarda bazı iş sorunlarım var, Konstelasyon bana fayda sağlar mı?"
Evet, birçok kişi Konstelasyon dizimleri ile finansal veya işle ilgili sorunlarını çözmüştür.
İş, kazanç, ortaklıklar, personel, yönetim, satış ve pek çok konu ele alınabilir. Her zaman aile ile ilgili olması gerekmez. Bazı işaretler aileyle de ilgili olan durumları gösterdiğinde o alanda da çalışma yapılabilir.
“Grup çalışması içeren bir kursa katılma konusunda biraz heyecanlı olduğum için çalışmayı bire bir yapabilir miyim diye merak ediyorum, bu mümkün mü?”
Atölyeler, kendinizi güvende ve desteklenmiş hissedebileceğiniz, her konunun özenle ve gizlilikle ele alındığı bir yerdir. Gelen her insan biraz heyecan hissediyor. Çalışma ortamı yargılayıcı olmayan ve sevgi dolu bir ortam ancak, gerçekten özel olarak çalışmayı tercih edeceğinizi düşünüyorsanız, bire bir seanslar yapılabiliyor.
“Hamileysem katılabilir miyim?”
Evet katılabilirsiniz, ancak lütfen hamile olduğunuzu önceden bize bildirin.
“Bir atölyeye katılmak için herhangi bir yaş kısıtlaması var mı?”
Yaşlı ya da genç her yaşta kişi kabul edilir. Çalışmalara katılan ya da konu olan çocuklar ve gençlerde bazı derin ve olumlu değişikliklerin meydana geldiği özelde teşekkürle iletilmiştir. Küçük çocuklar ve hatta gençlerle ilgili sorunlar için genellikle ebeveynlerle birlikte çalışmayı tercih ediyorum, bu nedenle çoğunlukla katılmaları gerekmiyor.