Sizden Gelenler

"Şimdiye kadar tecrübe edindiğim en güzel anlardan birini yaşadım. Doğru ve yanlışın ötesinde başka bir bahçenin de olduğunu gördüm. Grup içinde konstelasyonum başladığı andan itibaren kendimi tüm konunun içinde buldum. Bildiğim tüm duyguların yer değiştirdiğini hissettim. Kendimle yüzleştim. Kendi hayatımı, hiç tanımadığım başka bedenlerde dışarıdan izleme şansım olmuştu. Münevver Hoca’ nın yönlendirmesi ile ‘siyah ve beyaz değil başka renkler de var, bak burada duruyor’ dediğini hissettim. Teşekkür ederim. Başka renklerinde olduğunu başka bakmayı gösterdiğiniz için. "
Bilge Ö.
Sanat Galerisi Yöneticisi
"İlk defa konstelasyon çalışmasına katıldım. Etkileyici ve şaşırtıcı bir çalışma idi. Bireyin kendi travmalarını, hiç tanımamış olduğu bir temsilcinin ortaya çıkarışını dışarıdan bakarak izlemek çok ilginçti. Münevver Hocanın çalışmada danışana ve bize ne hissettiğimizi sorduğunda verdiğimiz yanıtlar ne kadar gerçekti.. Şifaya giden yolda göz yaşları döküldüğünde temsilci olarak benim de duygulanmamam mümkün değildi. Yüzleşme sonucunda, ilerleyen zamanda danışanın aydınlandığını görünce çok rahatladım.. !"
Yeşim C.
Sanat Atölyesi Kurucusu
"Hem izleyici hem temsilci olarak katıldım. Birbirini tanımayan kişilerin süreç boyunca yaşadıkları duygusal yoğunluk çok şaşırttı beni. İki kez temsilci olduğumda sadece hislerimle hareket ettim ve hislerimin beni yönlendirmesine izin verdim. Danışanın benim hissettiklerimle çok etkilendiğini, benimle konuşarak rahatladığını görmek ve nihayet karşılıklı sarılmalarımız çok güzeldi. Teşekkür ediyorum."
Aysima Y.